Zwierzęta domowe

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu zajmowaliśmy się tematem zwierząt domowych. Dzieci miały okazję do pochwalenia się wiedzą i doświadczeniami związanymi z hodowaniem domowego pupila. Wiedzą już bardzo dużo na temat opieki nad zwierzętami, sposobów ich dokarmiania czy wizyt u weterynarza. Nasz Skrzaciki ćwiczyły umiejętność posługiwania się nożyczkami.

Przy okazji rozmowy o domach zwierząt wprowadziliśmy literę D, d. Dzieci dokonywały analizy głoskowej i sylabowej wyrazów, wyszukiwały wyrazy na daną głoskę.

Dzieci wykonały piękną pracę plastyczną – kotka! Nie było to łatwe zadanie, ale efekty są bardzo ciekawe:

Codziennie zajęcia dydaktyczne rozpoczynamy od gimnastyki porannej. Często to dzieci wymyślają ćwiczenia do wykonania przez całą grupę:

Wychodząc od zwierząt domowych, przeszliśmy do gromad, w których żyją zwierzęta. Dzieci poznały takie terminy jak gady, płazy, ptaki, ryby czy ssaki. Brały udział w wielu zabawach pozwalających im zapamiętać cechy zwierząt należących do różnych gatunków. Poznały środowiska ich życia i sposoby komunikowania się. Przedszkolaki utrwaliły też liczbę 3 w różnych jej aspektach. Przeliczały obiekty, porządkowały je.

W ramach ćwiczeń grafomotorycznych Skrzaty zrobiły zadanie”Rybka”:

Korzystaliśmy też z promieni jesiennego słonka i świetnie bawiliśmy się w naszym ogrodzie przedszkolnym. Ostatnio ulubioną zabawą na podwórku jest „Gąski, gąski do domu”.

W kolejnym tygodniu wejdziemy w tematy związane z nadchodząca wielkimi krokami zimą. Nie martwcie się – atmosfera na pewno będzie gorąca!