Zimno, coraz zimniej…

Drodzy Rodzice!

Mamy za sobą pierwszy temat dotyczący zbliżającej się zimy. Przedszkolaki bardzo prężnie pracowały przez miniony tydzień. Z zapałem rozwiązywały zagadki o zwierzętach leśnych. Dowiedziały się, w jaki sposób różne zwierzaki przygotowują się do zimy. Odkryły, że niektóre z nich zapadają w sen zimowy, inne hibernują czy chowają się np. pod liśćmi.

W tym tygodniu wprowadziliśmy liczbę 4. Dzieci doskonaliły umiejętność rozróżniania jej wśród innych liczb. Porównywały zbiory.

Oprócz liczby 4 wprowadziliśmy też literę y, y, dzięki której dzieci mogły utrwalić liczbę mnogą wyrazów. Bardzo dobrze radziły sobie z jej tworzeniem.

Omawiając temat o ptakach, pięciolatki słuchały wiersza J. Brzechwy Sójka. Stał się on pretekstem do rozmowy na temat ptaków pozostających w kraju i odlatujących na zimę.

25 listopada w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci wzięły udział w wielu zabawach ruchowych, ćwiczeniach, zadaniach matematycznych czy związanych z kodowaniem. Skrzaty wzięły udział w degustacji miodu – największego przysmaku Kubusia Puchatka.

Zrobiliśmy również pracę plastyczną „Miś”.

W ramach rozwijania umiejętności współpracy kolorowaliśmy Misia w rozmiarze XXL, a następnie części złożyliśmy w wielki plakat. Zespołowe działanie niezwykle integruje!

Na koniec tego wyjątkowego dnia, każdy Skrzacik otrzymał Medal Przyjaciel Pluszowego Misia.

Pozdrawiamy i zapraszamy na kolejną fotorelację 🙂