Zabawy na jesienne wieczory…

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu zgłębialiśmy z dziećmi temat sztuki. Stworzyliśmy mapę myśli wokół pojęcia ARTYSTA, dowiedzieliśmy się, że nie jest ono związane jedynie ze sztukami plastycznymi. Wasze pociechy poznawały nazwy zawodów artystycznych oraz ich atrybuty, odgadywały zagadki słowne i ruchowe z nimi związane.

Oprócz sztuk plastycznych przedszkolaki pogłębiały także wiedzę na temat świata muzyki. Zapoznały się z różnymi rodzajami muzyki (klasyka, hip-hop, rock, jazz itp.). Warto pamiętać, że uwrażliwienie na dźwięki jest podstawą do przygotowania dzieci do nauki czytania.

Przedszkolaki uczyły się również odczytywać emocje płynące z wysłuchiwanych dzieł muzycznych, rysować piktogramy do towarzyszących im melodii i poruszać się w jej rytm.

Pod koniec tygodnia omawialiśmy temat kina i teatru. Omówiliśmy zasady obowiązujące w teatrze i w kinie. Dzieci dostały „bilety do teatru”, następnie ćwiczyły umiejętność zajmowania odpowiednich miejsc na sali. Następnie dzieci obejrzały spektakl teatralny on-line pt. „Calineczka”. Po obejrzeniu przedstawienia, nasze Skrzaciki wykonały piękne baśniowe ilustracje.

Ostatni tydzień został też wzbogacony o wprowadzenie kolejnej litery – E, e, którą dzieci utrwaliły podczas wykonywania różnych ćwiczeń słuchowych i wzrokowych.

Z okazji Dnia Origami dzieci wykonały Skrzaty metodą origami z koła. Oto efekty:

Pozdrawiamy 🙂