Powrót do przedszkola

Wreszcie wróciliśmy do przedszkola i rozpoczęliśmy pracę z przytupem!

Już na starcie czekała na nas wielka niespodzianka! Dwie reprezentacje naszej grupy wzięły udział w konkursie piosenki obcojęzycznej organizowanym przez PSP nr 7 w Opolu. Piosenkę “Five little smowman” zaśpiewali: Julka, Hania, Karol, Marysia, Nikola i Jaś. Występ solo wykonał Franek w piosence “I’m a little Leprechaun“. Wszystkie dzieci znają obie piosenki i wybór reprezentantów nie należał do łatwych. Nie mniej jednak zdobycie 1 MIEJSCA przez grupę “Bałwanków” oraz 2 MIEJSCA przez “Zielonego Skrzata” jest naszym wspólnym dużym sukcesem! Dzieci oprócz upominków dla siebie otrzymały nagrody dla całej grupy i już miały okazję niektóre z nich testować i świetnie się przy tym bawić!

https://drive.google.com/file/d/1mbI_jXn5fBh9RAF5IFGfWwpwmiR_lZ25/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1mScH3PXgLTC57MZUHrAyIlbbIgdcLBCd/view?usp=drivesdk

Dziekujemy Organizatorom za możliwość udziału w konkursie!

Oprócz tego do naszej grupy dotarł dyplom, statuetka oraz drobny upominek za zajęcie 1 MIEJSCA w Przedszkolnym Festiwalu Tańca, gdzie dzieci zatańczyły “Przebudzenie Wiosny”.

https://drive.google.com/file/d/1hbAxOdJMge4MgoghXfUbyW55JwmJgvRP/view?usp=drivesdk

Pszczółki po przerwie uczęszczania do przedszkola zabrały się do solidnej pracy! W tym tygodniu tematyka dotyczyła “książki” i wszystkiego co się z tym tematem wiąże.

1.Dowiedzialy się jak powstaje papier i książka, kim jest J. Gutenberg, jak zachować się w bibliotece, jak kupować książki w księgarni itp.

2. Lepiły z masy papierowej, malowały i tworzyły obrazy przestrzenne, tworzyły własną książkę, śpiewały nową wiosenną piosenkę, tańczyły i pracowały z książką:

3. Uczestniczyli w rytmice.

4. Ćwiczyły…bo w zdrowym ciele zdrowy duch!

5. Uczestniczyły w religii:

6. Bawiły się!

Już czekamy na kolejny tydzień;)!