Odgłosy wiosny

Dziś proponujemy Wam drogie Dzieci abyście pobawili się z Rodzicami w odgłosy wiosny;) Czy potraficie powiedzieć z jakimi zwierzątkami kojarzy Wam się wiosna? Rodzice pewnie chętnie Wam pomogą. Do naszej zabawy potrzebne będą kolorowe klocki/kartoniki/figurki/obrazki cokolwiek macie w domu i chcecie wykorzystać do tej zabawy. Umowcie się z Rodzicami w taki sposób by dany odgłos przyporządkowany był odpowiedniemu kolorowi klocka/kartonika/obrazkowi/figurce, np:

1.kle kle (bocian)- czerwony klocek

2.kum kum (żaba) -zielony klocek

3.puk puk (dzięcioł) – biały klocek

W zabawie chodzi o to aby w zależności od tego co usłyszymy ułożyć klocki w odpowiedniej kolejności. Dźwięki można powtarzać, modyfikować w zależności od Waszej pomysłowości.

Drugą naszą propozycją jest wykonanie wspólnej pracy plastycznej “Bocian i żaby”.Potrzebne do tego będą: szablony:żabek, bociana i stawu oraz słomiana/papierowa rurka, kredki/farby wg uznania,klej i nożyczki. Zadaniem dziecka jest pokolorowanie szablonów.Wyciecie żabek i bociana. Naklejenie bociana obok stawu (dowolnie ozdobionego) oraz przemieszczenie (swobodnie rozłożonych na kartce żabek) do stawu,ale przy użyciu słomki;)

Potrzebne szablony znajdziecie Państwo w załączniku. Życzymy udanej zabawy.

Zadania zaplanowano we współpracy pań z grupy Skrzaty.