MBP im.Jana Pawła II w Opolu zaprasza Przedszkolaki i ich Rodziców do udziału w ogólnopolskiej akcji “Mała książka – wielki człowiek”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu oraz jej Filie zaprasza Przedszkolaki oraz ich Rodziców do udziału w projekcie:

„ PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA

Kolejna odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki.

Każdy Przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. W ponad 5200 bibliotekach  w całej Polsce na dzieci w wieku 3 – 6 lat czeka 300 tysięcy wyjątkowych wyprawek czytelniczych, dostosowanych pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych.

         W wyprawce dzieci otrzymują także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej  roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

         Celem projektu „Mała książka – wielki człowiek” jest systemowa poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Projekt ma również na celu zachęcenie dzieci, wyrabiając nawyk czytania, do poznania biblioteki jako miejsca będącego alternatywą dla telewizji i komputera.

Na terenie miasta Opola w projekcie uczestniczy Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II oraz jej Filie:

– Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek (ul. Minorytów 4);

– Oddział Dziecięco-Młodzieżowy (pl. Kopernika 10);

– Filia 2 Dziecięca (ul. A. Dambonia 169);

– Filia 3 (ul. Bielska 1);

– Filia 5 (ul. Chabrów 58);

– Filia 7 (ul. Rodziewiczówny 13);

– Filia 17 (ul. Skautów Opolskich 10).