LOGOPEDYCZNE ZADANIE DOMOWE 06/21

Oto kilka propozycji zabaw logopedycznych o wdzięcznej tematyce: LODY!
Zabawy mają na celu stymulować dzieci do bogacenia zasobu słownictwa, do budowania zdań, do zadawania pytań. Usprawniają również motorykę narządów artykulacyjnych, ćwiczą prawidłowy tor oddechowy oraz uważne słuchanie. Miłej zabawy

  1. LODY- czytamy dziecku opis/zagadkę, a dziecko ma wskazać lóD. NASTĘPNIE WYKONUJE ZADANIE- ĆWICZENIE NARZĄDÓW ARTYKULACYJNYCH. Za KAŻDE WYKONANIE ĆWICZENIE OTRZYMUJE PUNKT- CZYLI GAŁKĘ LODA Z KARTY PRACY ROBIMY LODA ( WCZEŚNIEJ WYCIĘTE).
  2. Robimy loda
    I wariant – zgromadzone w poprzednim zadaniu punkty -gałki dziecko układa za pomocą słomki. Można gałki loda zasysać lub dmuchać na nie i umieszczać we wskazanych na karcie miejscach.
    II wariant- opowiadamy o naszych ulubionych lodach, pytamy o ulubione lody dziecka. próbujemy nazwać kolory i zastanowić z jakich owoców zostały zrobione , np. zielony- kiwi, żółty-cytryna….można również puścić wodze fantazji;-)
    3.Odwzorowania- układamy lody zgodnie z e wzorem.
  3. Słoneczko-słońce należy wyciąć i zagiąć promienie zgodnie z przerywaną linią- po skosie do wewnętrznego rogu. Kładziemy koło na kartonie , wbijamy wykałaczkę w kropkę na środku nosa. Na końcu wykałaczki umieszczamy np.kawałek gumki do zmazywania ołówka. Jest to ćwiczenie oddechowe- można ćwiczyć wydech jak najdłużej, bardzo krótko lub do wymyślonego rytmu.

pozdrawiam M.Sitarz, logopeda