Gry i zabawy na weekend

Drodzy Rodzice:)

Na weekend proponujemy gry, dzięki którym możecie miło spędzić czas ze swoimi pociechami, a one przy okazji poprzez zabawę rozwiną swoje umiejętności. Dzięki grą dzieci, uczą się panowania nad swoimi emocjami oraz pozytywnej rywalizacji, poznają zasadę fair play. Gry rozwijają również dzieci intelektualnie, uczą logicznego myślenia, maluchy ćwiczą również swoja koncentrację, poznają symbole, liczby, litery, słowa oraz reguły, których muszą przestrzegać. Przygoda z kartami to okazja do rozwijania zdolności interpersonalnych dzieci, malec uczy się, jak cieszyć się ze zwycięstwa i jak reagować na niepowodzenia. Te umiejętności przydadzą mu się w kontaktach z rówieśnikami, a wspólne chwile z rodzicami to również wyjątkowy czas dla dziecka. Wspólna gra może stać się małą tradycją, która dodatkowo umocni więzy między członkami rodziny.

Oto kilka propozycji na weekend:

Kółko i krzyżyk– gra wydaje się prosta, ale jest kilka sposobów na to, aby mieć wygraną w kieszeni. Zachęcamy do zabawy i liczymy na to, że odkryjecie sposoby na wygraną.

Statki – gra strategiczna, dzięki której dziecko podczas zabawy uczy się kodowania:). Reguły gry można sobie przypomnieć klikając w poniższy link:

Do gry potrzebne będą:

-kartki w kratkę

-długopisy

Gry karciane:

Makao– emocjonująca gra, dzięki której dziecko ćwiczy swoją spostrzegawczość, rozróżnia kolory i liczby. Jest to świetna propozycja dla całej rodziny. Reguły gry można przypomnieć sobie tutaj: https://www.maluchy.pl/gry-dla-dzieci-doroslych/87-makao

Wojna – gra, w którą grał chyba każdy:) Najwięcej emocji wyzwala oczywiście wojna:) Dla przypomnienia zasady gry znajdują się poniżej:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_(gra_karciana)

Karty można również wykorzystać do zabaw matematycznych. Oto przykład:

Z talii kart zostawiamy karty od ASa do 10. Karty tasujemy i rozdajemy graczom. Każdy gracz rzuca po jednej karcie na stół. Rundę wygrywa ten gracz, który najszybciej poda sumę wyrzuconych kart (gracz, który wygrał rundę zabiera karty). Wygrywa gracz, który zbierze najwięcej kart. Grę można modyfikować w zależności od zaawansowania graczy:)

ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY:)