Dbam o zdrowie

Drodzy Rodzice,

W minionym tygodniu zajmowaliśmy się szeroko pojętym tematem zdrowia człowieka.

Dzieci przypomniały sobie, czym jest Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz utrwaliły nazwy produktów należących do każdego piętra piramidy.

W tym tygodniu przedszkolaki utrwaliły sobie także źródła pochodzenia produktów i udoskonaliły tym samym tak ważne z punktu widzenia dalszej edukacji myślenie przyczynowo-skutkowe. Rozmawialiśmy na tematy związane ze zdrowiem, poruszyliśmy też problem dostosowania ubioru do pogody. Dzieci przypomniały sobie nazwy części garderoby, a także dokonywały klasyfikacji i selekcji.

W minionym tygodniu poznaliśmy również kolejną liczbę – 2, co pozwoliło nam na utrwalenie pojęcia para. Dzieci przeliczały i porządkowały skarpetki, dobierały w pary.

Oprócz liczby 2, wprowadziliśmy także nową literę – I, i.

Rozmawiając o higienie, zgłębiliśmy temat bakterii i wirusów, bezpośrednio związanych z chorobami przedszkolaków. Poznaliśmy sposoby ochrony przed zarazkami, poszerzyliśmy wiedzę na temat środków higienicznych potrzebnych do dbania o zdrowie. Dzieci wykonały własne modele „wirusów i bakterii” z plasteliny.

Zwieńczeniem tygodnia było wprowadzenie numeru alarmowego 112. Bardzo prosimy, by Państwo spróbowali go z dziećmi utrwalić, gdyż znajomość tego numeru może uratować życie Wasze i Waszych pociech.

W minionym tygodniu dzieci miały również zajęcia w ramach realizowanego w naszej grupie programu edukacyjnego „Uczymy dzieci programować”.

Skrzaciki otrzymały też przesyłkę specjalną od Misia – Stokrotka. Wszystkie dzieci dostały do domu swoje Misiaki, a także spersonalizowane zakładki do książek. Nasze przedszkolaki z listu od Misia wiedzą, w jaki sposób w tym roku szkolnym będziemy realizować projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Zachęcamy do czynnego udziału 🙂

Pozdrawiamy 🙂