Co słychać w ptasich gniazdach?

Dziś na zajęciach porozmawialibyśmy o ptakach. Co u nich słychać? Które, z nich powracają na wiosnę z ciepłych krajów? Jak wygląda u nich wiosna?

Na początek mamy dla Was wierszyk pt. “Wiosenny wietrzyk”. Przysłuchajcie się uważnie temu wierszykowi i w odpowiednich miejscach ilustrujcie głosem i ruchem jego treść.

Teraz przygotujemy się do następnego zadania. Aby móc je wykonać jak najlepiej usiądźcie spokojnie, wyciszcie się i wsłuchajcie uważnie w załączony śpiew ptaków.

A teraz posłuchajcie uważnie opowiadania pt. “Gdzie budować gniazdo?

Słuchaliście uważnie? Odpowiedzcie na pytania. Jakie ptaki wystąpiły w opowiadaniu? O jakich gniazdach opowiadały? Dlaczego Każdy ptak chciał mieć inne gniazdo? Mamy nadzieję, że bez problemów odpowiedzieliście na wszystkie pytania oraz, że wypowiadacie się pięknie pełnymi zdaniami rozmawiając o treści opowiadania z rodzicami. 🙂

Poniżej zamieszczamy plansze z ptakami, które wystąpiły w opowiadaniu. Przyjrzyjcie im się uważnie. Myślimy, że większość z nich już znacie. Spróbujcie dopasować sylwetki ptaków do ich nazw. Jak wam poszło? Mamy nadzieje, że wspaniale ! 🙂

Gdybyście chcieli dowiedzieć się coś więcej o ptakach zwiastujących i przylatujących na wiosnę zamieszczamy dla was poniżej prezentacje .

A teraz zabawa. Nasza zabawa dzisiaj będzie się nazywać “Zakładanie gniazd”

Jest to zabawa konstrukcyjna. Poszukajcie więc w domu materiałów które można wykorzystać do budowy gniazd np. kawałki tkanin, sznurki, jakieś patyczki.Liczymy na waszą kreatywność. Waszym zadaniem jest zbudowanie gniazd z dostępnych materiałów. Do dzieła. Życzymy miłej zabawy.

“Wiosenne zagadki matematyczne”

Waszym zadaniem jest tym razem rozwiązać zadania tekstowe i przeliczać oraz dodawać do siebie elementy. Skupcie się i słuchajcie uważnie.

  • Wysoko na niebie fruwały 3 skowronki. Razem ze skowronkami wesoło śpiewały 4 słowiki. Ile ptaszków śpiewało na cześć wiosny?
  • Nad łąką zaroiło się od barwnych motylków. 5 motyli fruwało nad wodą, a 3 przysiadły na kwiatach. Ile razem motyli witało wiosnę?
  • Na łące zakwitło 5 białych i 5 różowych stokrotek. Ile kwiatów zakwitło?
  • Na łąkę przyleciały 3 bociany, a potem jeszcze 4. Ile bocianów przyleciało na wiosenną łąkę?

Jeśli masz ochotę na więcej zadań matematycznych poniżej zamieszczamy karty pracy.

Propozycje zabaw na dziś 🙂

Dziś dla Was mamy wiosenne doubble

A dla tych co lubia się trochę poruszać kilka propozycji zabaw ruchowych 🙂